neljapäev, 20. juuli 2017

Heegeldatu sokid "Kuivatatud ürdid". Crochet socks " Herbs". Seekord sai poest proovimiseks toodud ports SIRDAR  Crofter DK Fair Isle effect Dk lõnga, mis sisaldab 15% villa, 25% puuvillast ja 60% paljude poolt vihatud akrüüli. Tokis on 50g (meetreid kahjuks märgitud ei ole) ja ühele paarile sokkidele kulus 2 tokki ning jäi tiba ülegi. Heegelnõel on soovituslikult nr. 4 ( mina kasutasin nr. 3,5).

 Lõnga ostma ärgitasid mind nende mõnusad looduslikud toonid. Nagu nimest näha on nende värvimisel inspiratsiooni saadud Fair Isle (saar kuulub Shetlandi saarte gruppi) loodusest.Saar, õigemini küll saareke (7,68 ruutkilomeetrit ) asub Shetlandi ja Orkney saarte vahel. Tuntud on ta linnuvaatlus observatooriumide ja traditsiooniliste kudumite poolest, mis on üsna sarnased Fääri saarte omadega. Asuvad need saared üsna lähestikku ja ilmselt seepärast ka selline sarnasus.

Fair Isle kohta saab rohkem infot siit: www.fairisle.org.uk

 Ja siin siis esimesed heegeldatud sokid sellest lõngast. Nimeks said need "Kuivatatud ürdid " , kuna nende värv meenutas kangesti loorberilehtede, raudrohu ja muude kuivatatud ürtide värve.😊


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar